Boğazkent Erken Rezervasyon Otelleri

Boğazkent Erken Rezervasyon Otelleri

Eğer kristal maviliğindeki bir yerde tatil yapmak isterseniz, Boğazkent sizin için mükemmel bir bölgedir. Tarihi yerleri, su sporları olanakları, sıcak kumları, masmavi gökyüzü Boğazkent’in vazgeçilmezlerindendir. Antalya’ya 60 km, Serik’e 8 km uzaklıktaki bu beldenin, Akdeniz’e de kıyısı bulunmaktadır. Doğal güzelliklerine doyum olmadığı gibi yakın zamanda keşfedilerek bir turizm merkezi haline gelmiştir. Bu nedenle beldenin pek çok yerine dağılmış konforlu Boğazkent Otelleri bulunmaktadır. Antalya, Belek’e bağlı olan Boğazkent, yemyeşil ağaçlar, uzun kumsallar ve güneşi arayanlar popüler bir tatil beldesidir. Yılın 300 günü güneşli ve yaz ayları oldukça sıcaktır. Antalya’nın favori tatil beldelerinden biri olan Boğazkent’i yerli ve yabancı pek çok turist her yıl görmeye geliyor… Türk yemeklerinin her çeşidini bulabileceğiniz Boğazkent’te ayrıca Akdeniz mahsulleri ve vejeteryan menüleri de bulunmakta. Eğer olur da burayı keşfe çıkarsanız, taze balıkların tadına bakmanızı öneririz.

Boğazkent kıyıları, yazın sadece tatilcilerin değil, deniz kaplumbağalarının da uğrak yeridir. Koruma altına alınan bu kaplumbağaları şansınız varsa yüzerken de görebilirsiniz. Öyle ki Caretta Carettaların yumurta bıraktığı 17 bölgeden biri olan bu kumsallarda, gönül rahatlığıyla denize girebilirsiniz. Kuş Cenneti olarak da tabi edilen bölgede, pek çok kuş çeşidi bulunmaktadır. Toplamda 207 türünün bulunduğu bu kuşlar, yaz-kış ziyaretçisi olduğu Boğazkent’e üremek için gelmektedirler. Bölgenin yakınlarında bulunan Kurşunlu Şelalesi ise, doğa hayranları için görülmesi gereken yerler arasında. Pek çok fauna ve floraya sahip olan şelalede, yazın bunaltıcı havasını üzerinizden atabilirsiniz.

Boğazkent Otelleri

Eğer tatilde çeşitli aktiviteler ile kendinizi şımartmak isterseniz, Boğazkent tam size göre… Binicilik, yelken, balıkçılık, aqua-park, rafting, bisiklet ve su sporları gibi pek çok seçenek bulunmakta. Sadece dışarıda değil, bölgede bulunan pek çok otelde ailenizle tatil yapabilir ve pek çok aktiviteye katılabilirsiniz. Cebini ve rahatını düşünen aileler için Boğazkent Erken Rezervasyon Otelleri de oldukça uygun olabilir. Tatilinizi erken rezervasyon imkanları ile aldığınız taktirde, hem müsaitlik sorunu yaşamamış hem de %50’ye varan indirim seçeneklerinden yararlanmış olursunuz. Bölgede ayrıca golf, su kayağı ve wakeboarders yapabileceğiniz yerler bulunmakta bulunmakta.

Boğazkent’in keşfi, bundan yüzyıllar öncesinde gerçekleşmiştir. Antik Aspendos ve Perge kalıntıları da bunun örneğidir. Her ikisi de yaklaşık 3000 yıl önce yapılan bu şehirlerde, büyüleyici Greko-Romen kalıntılarını görebilirsiniz. Ziyaretçi akınına uğrayan bu bölgeler sizin yakınınızdayken, gelmenizi tavsiye ederiz. Geldiğinizde bölgeye konum bakımından yakın olan Belek Boğazkent Otelleri‘ni tercih edebilirsiniz. Böylelikle sadece otelde değil, bölgeyi de gezebileceğiniz eğlenceli bir tatil yapmış olursunuz. Her sene ünlü yorumculara ev sahipliği yapan Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali de, her yaz Aspendos Tiyatrosu’nda gerçekleşmektedir.

Eskiyi ve yeniyi birleştiren bu şirin şehir, Belek’e yakınlığıyla da dikkat çeker. Hem doğaya, hem spora hem eğlenceye doyacağınız Belek’te, gece hayatı oldukça renkli. Siz de bu yaz unutulmaz tatilini gerçekleştirmek istiyorsanız, sizleri Belek Otelleri‘ne davet ediyoruz…

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir