belek otelleri

Belek’te Güzel Bir Tatil…

Belek Otelleri; Antalya’nın Serik ilçesine bağlı olan Belek beldesinde bulunan sayıları kırkın üzerine çıkmış çoğunluğunu 4 yıldızlı ve 5 yıldızlı otellerin oluşturduğu tesislerdir. Üst düzey konfor ve hizmet gözetilerek yapılan bu otellerde birçok etkinlik de tatilcilerin hizmetine sunulmuş durumda. Butik otellerden 5 yıldızlı otellere kadar her bütçeye uygun tatil yapma fırsatı elinizde.

Belek, genellikle yaz sezonundaki yoğunluğuyla bilinse de bölgeye hakim olan ılıman iklim sayesinde yılın hemen her vaktinde Belek Tatili, tatilciler tarafından tercih edilir. Dünyaca ünlü yıldızları ağırlayan, birçok ulusal ve uluslararası turnuvaya ev sahipliği yapan golf tesisleriyle; konfor ve lüksü ayaklarınızın altına seren otelleriyle; yeşil tonlarının bolca bulunduğu oksijen kaynağı çam ormanlarıyla; hemen hepsi mavi bayraklı plajlarıyla yerli ve yabancı tatilcilerin en çok tercih ettiği bölgelerin başında gelmektedir.

belek tatili

Sayısız imkanı bir arada sunan Belek Tatil Köyleri‘nde bütün aile mutlu ve eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Dünyaca ünlü yıldızları ağırlamış golf sahalarıyla yetişkinlere; mini club ve etkinliklerle de çocuklara hitap eden Belek tatil köyleri ile tüm aile tatilin keyfini yaşayabilecek.

Belek; dünyaca ünlü birçok mutfak kültürü seçeneği ile farklı damak tadındaki birçok kişiyi memnun etmektedir. Tadı damağınızdan gitmeyecek bu çeşitli yemekleri deneyimlemelisiniz.

Tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ve günümüzde de bu medeniyetlerin izlerini taşıyan Pamfilya bölgesinin başkenti olan Perge Antik Kenti; günümüzde de halen konserler için kullanılan Aspendos Antik Kenti; birçok bitki, hayvan çeşidi ve yüzden fazla kuş çeşidi barındıran Kurşunlu Şelalesi Milli Parkı da Belek’e yakın olan kültür turizmi ögeleridir.

Belek ayrıca Türkiye’de Caretta Caretta’ların uğradığı az sayıda sahilden biridir. Dilerseniz Caretta Caretta’ların yumurta bıraktığı yuvaları gözlemleme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Her yaştan tatilciye hitap eden etkinlikleri ve doğal güzellikleriyle Belek; Antalya Havalimanı’na yaklaşık 20 dakika mesafededir. Transfer hizmetleri, otel servisleri, hatlı otobüsler ya da taksi aracılığıyla rahatça ulaşım sağlayabilirsiniz. Kendi aracınızla yapacağınız yolculuklarda Afyon, Kütahya ve Burdur üzerinden Belek’e ulaşım sağlayabilirsiniz. Hava yolu ile ise İstanbul’dan 1 saat 15 dakikada, Ankara’dan ise 1 saatte Antalyaya ulaşmanız mümkün. Tüm bunları ve daha fazlasını içeren Belek deneyimi sizi bekliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir