Belek'te Golf Keyfi

Belek’te Golf Keyfi

Yaz kendini yavaş yavaş göstermeye başlayınca, biz de tatil planlarımızı masaya yatırıyoruz… Turizm bakımından oldukça ilgi gören bir ülkeye sahip olduğumuza göre, bizim de gidebileceğimiz pek çok yer var demektir. 3 tarafı denizlerle çevrili olan ülkemizde, özellikle Akdeniz ve Ege kıyıları yaz tatilleri için biçilmiş kaftandır. Turizmin pek çok çeşidi olduğu gibi, golf turizmi de ülkemizde Avrupa standartlarındaki alanlarıyla dikkat çekmektedir. Yerli ve yabancı pek çok turistin tatil yapmak, dinlenmek ve golf oynamak için geldiği Belek, bu turizmin adeta mabedidir.

Golf Otelleri

Belek’ten biraz bahsedecek olursak, 1984’te keşfedilen bu bölge zamanla gelişmiş ve lüks Belek golf otelleri ve tesislerinin açılmasıyla bir turizm merkezi haline gelmiştir. Sulak ve tropik bir Akdeniz iklimine sahip olan Belek, yemyeşil çayırları, Mavi Bayraklı kumsalları, Caretta Carettalar’ı, doğal güzelliği ve çevresinde bulunan tarihi eserlerle bir yıldız gibi parlamaktadır. Antalya’nın Serik ilçesine bağlı olan Belek, Pamfilya bölgesinde yer almaktadır. Aspendos Antik Kenti ve tiyatrosu 25 km uzaklıktadır. Halen pek çok organizasyon ve konserin yapıldığı bu tiyatroya, gezmek için gelebilir ve tarihi gözünüzden yeniden canlandırabilirsiniz. Perge Antik Kenti’ne de 25 km uzaklıkta olan bu cennet bahçesi, Kurşunlu Milli Parkı’na 20 km mesafededir.

Belek Golf Otelleri

Belek, golf turizmi merkezi sayılacak bir konumdadır. Her sene çeşitli golf turnuvalarının düzenlenmenin yanı sıra, dünyaca ünlü golf sporcularını da ağırlamıştır. Palmiyeler içerisinde, yemyeşil golf parkurlarına sahip olan Belek’in doğasına hayran kalacaksınız. Yapay göllerle zenginleştirilen, büyük bir alana yayılmış, coğrafi olarak değişik olarak tasarlanmış bu alanlar golf severleri kendine çekiyor ve onlara güzel bir Belek Tatili sunuyor… Golf sahaları genellikle 5 yıldızlı tesislerin içerisinde yer aldığı gibi, diğer tesislerde konaklayan misafirlere de golf oynama imkanı sunuyor.

Golf Keyfi

Belek otelleri yalnızca golften öte, özellikle SPA ve termal özellikleriyle de dikkat çekiyor. Tüm yılın yorgunluğunu üzerinden atmak isteyen, sakin, huzurlu, eğlenceli ve spor dolu bir tatil yapmak isteyen misafirler için mükemmel bir konumda. Belek çocuklu aileler için de huzurla tatil yapabilecekleri bir yer… Sakin ve dalgasız denizin, ipek yumuşaklığındaki vurduğu kumsallarda çocuklarınızla gönül rahatlığı ile denize girebilirsiniz. Geneli Mavi Bayraklı olan sahillerde ayrıca Caretta Carettalar’ın yumurta bıraktığı yuvaları da görebilirsiniz…

 

Siz de bu yaz elinizi çabuk tutun ve erken rezervasyon döneminden yararlanarak uygun fiyatlarla Belek’te tatil yapın!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir