Zemanta Related Posts Thumbnail

Yeşil ve Mavinin Uyumu Belek Kadriye Otelleri

Belek, Antalya’nın Serik ilçesinin yurtiçinden olduğu kadar yurtdışından yoğun ilgi gören bir beldesi. Yeşil ve mavinin uyumlu birlikteliğinin doruğa ulaştığı Belek’in her yeri adeta cennetten bir köşe. Belek Kadriye otelleri burada konaklamak ve tatil yapmak isteyenler için hoş bir alternatif sunuyor.

Kadriye mevkii veya Kadriye köyü Belek’in en meşhur yerlerindendir. 19. yüzyıl başlarında Girit Türklerinin yerleşmesiyle köy olarak kurulmuştur. Zaten ismini de Girit’tin en kalabalık şehri olan Heraklion’dan, yani Kandiye’den almıştır. Kadriye Serik ilçe merkezine 15 km, Antalya il merkezine 33 km, Antalya Havalimanı’na 43 km uzaklıktadır. Geçimini tarım ve turizmden sağlar. Akdeniz iklimi hakimdir. Çok sayıda 5 yıldızlı otel ve golf sahasına ev sahipliği yapar. Belek genelinde olduğu gibi Mavi Bayraklı muhteşem sahilleri vardır.

Belek OtelleriBelek’te gezilecek yerler deyince Belek’in kendisi gelir. Belek’in üç tarafını çam ormanları çevreler ve bir tarafında masmavi denizi bulunur. Yumuşacık kumsalları insana ayrı bir keyif verir. Belek, caretta caretta kaplumbağalarının Türkiye’de yumurtlamak için tercih ettiği 17 alandan birisidir, o yüzden sahilleri koruma altındadır. (Belde genelinde bol bol kaplumbağa heykeli görmeniz olası.) Belek Avrupa standartlarındaki golf sahalarıyla profesyonel golf oyuncularını ve golf tutkunlarını kendine çekiyor. Belek’te uluslararası golf turnuvaları da düzenleniyor. Belek’in ekonomisi turizm dışında tarıma da dayanıyor. Belek’e gittiğinizde köy halkının organik sebze ve meyvelerinden tatmayı ve eve götürmeyi ihmal etmeyin. Belek çevresinde de gezilecek yerler var. Aspendos Antik Kenti ve Perge Antik Kenti yaklaşık 25 km, Kurşunlu Milli Parkı’ysa yaklaşım 20 km uzaklıkta Belek merkezine. Aspendos Antik Kenti günümüze kadar çok iyi korunmuş muazzam amfitiyatrosuyla hala konserlere ve sahne sanatlarına ev sahipliği yapıyor. Pamfilya uygarlığına uzun yıllar başkentlik yapmış olan Perge Antik Kenti hala kısmen ayakta duruyor. Kurşunlu Şelalesi etrafındaki doğal bitki örtüsüyle birçok bitki ve hayvan türünün yaşamını sürdürdüğü, koruma altında bulunan bir yer.

Belek Otelleri

Belek Kadriye OtelleriBelek oldukça gelişmiş tesislere sahip. Belek otelleri genelde 5 yıldızlı oteller ve tatil köylerinden oluşuyor. Ama elbette isterseni Belek butik otelleri de bulabilirsiniz. Belek herşey dahil otelleri ve ultra herşey dahil otelleri sayesinde yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı otelden büyük ölçüde ücretsiz karşılayabilirsiniz. Belek otelleri balayı tatili için de ideal, sevdiğinizle hiç tereddüt etmeyin. Belek erken rezervasyon döneminde özel fiyatlar ve cazip ödeme seçenekleriyle sizi bekliyor olacak.

 

Yeşil ve Mavinin Uyumu Belek Kadriye Otelleri” üzerine bir yorum

  1. bu bölgedeki otellerin genelde hizmet kalitesi iyi. Çoğunluğu lüks oteller zaten, yemek ve temizlik kalitesi açısından tavsiye ederim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir