Belek Butik Otelleri

Belek İskele Mevkii Otelleri

Antalya ilinin Serik ilçesinin bir beldesi olan Belek’te birkaç mevkii bulunur. Taşlıburun, Boğazkent, Akyaka, Acısu, Kadriye, İleribaşı, Üç Kum Tepesi ve İskele. Belek İskele Mevkii otelleri Belek’te en güzel şekilde tatil yapabileceğiniz bölgelerden biridir.

Belek’in Antalya’da ayrı bir yeri vardır. Geniş çam ormanları, kumsal plajlar ve Mavi Bayraklı sahilleriyle gitgide yükselen ve gelişen bir turizm merkezidir. Belek’in başka bir önemli özelliği de Avrupa standartlarındaki golf sahalarıdır. 2012’de Türkiye’de düzenlenen en büyük golf turnuvasına ev sahipliği yapmıştır. Halihazırda Belek’te bulunan golf sahaları ve golf resortlarının sayısı yıllar yılı artmaktadır. Belek İskele Mevkii OtelleriBelek’in iç kesimleri de hala doğallığını koruduğu için tertemiz havayı solurken ve tertemiz denizde yüzerken organik beslenme fırsatı da bulabilir, tatil sonrasında evinize detoks yapmış olarak dönebilirsiniz. Belek İskele Mevkii bunların hepsini bir arada yaşamanıza olanak tanıyacak merkezi bir konumdadır.

Belek’te Gezilecek Yerler

Belek’te gezilecek yerler arasında Belek yakınlarındaki birkaç önemli yeri sayabiliriz. Aspendos Antik Kenti Serik’in Belkıs köyünde yer alır. Aspendos adının kaynağı Yunanlı uygarlıklar değil onlardan önceki Anadolu uygarlıklarıdır. Dolayısıyla MÖ 1200’lerden önce kurulduğu düşünülür. Aspendos zamanının önemli bir antik kentiydi ve bugün de önemini koruyor. Neredeyse hiç bozulmamış büyük amfitiyatrosu benzersiz akustiği sayesinde günümüzde hala konserlere ve gösterilere ev sahipliği yapıyor. Perge Antik Kenti Aksu ilçesi sınırlarında yer alır. Çeşitliliğiyle ünlü Pamfilya uygarlığına uzun yıllar başkentlik yapmıştır. Akropolis’in Tunç çağında inşa edildiği düşünülür. Kurşunlu Şelalesi Milli Parkı Türkiye sınırlarındaki en güzel ve değerli milli parklardan biridir. Kurşunlu Şelalesi’nin güzelliği, yemyeşil bitli örtüsü, envai çeşit bitki ve hayvan türüyle bütünleşmiştir.

Belek İskele Mevki OtelleriBelek’e ulaşım oldukça rahattır. Kendi aracınızla gelecekseniz oldukça düzgün karayollarında seyahat edebilirsiniz. Otobüsle gelecekseniz Belek otogara doğrudan otobüs seferleri mevcuttur. Uçakla gelecekseniz Antalya Havalimanı’ndan transferle otelinize ulaşım sağlayabilirsiniz.

Belek turistik tesisleriyle de göz dolduruyor. 5 yıldızlı Belek otelleri en sık rastlayacağınız otellerden. Kaç yıldızlı olursa olsun bölgede kalitesiz otel bulunmuyor. Belek balayı otelleri yönünden de bir cennet. Balayı çiftlerinin hevesle tercih ettiği yerlerden biri Belek. İster 5 yıldızlı otellerde ister balayı otellerinde kalın, otelin konsepti çok fark yaratır. Yiyecek ve içecek masraflarınızı ortadan kaldırmak için herşey dahil Belek otelleri veya ultra herşey dahil Belek otellerini tercih edin. Daha hesaplı bir tatil için de Belek erken rezervasyon dönemini takip edin. Erken rezervasyon döneminde özel indirimler ve cazip ödeme seçeneklerini kaçırmayın.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir