belek tatili

Belek Eylül’de de güzel

Eğer bu yaz tatile gidemedim diyorsanız, e o zaman bundan sonra gidin! Yılın son aylarında, kışa yaklaşırken otel fiyatları daha da ucuzlar. Türkiye’de de sezon daha uzun sürdüğü için, bu aylarda da tatile gönül rahatlığı ile gidebilirsiniz. Bu yaz ramazan ve kurban bayramının gelmesi ile yaz aylarını iyi bir şekilde değerlendiremediğinizi düşünüyorsanız, ya bayramdan önce ya bayramdan sonra ya da bayram fırsatlarından yararlanarak tatilin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Peki bu yaz nereye gidebilirim diye sorarsanız, size Belek Tatili‘ni tavsiye ederiz. Kurban Bayramı Otelleri ve yaz fırsatlarına göz atmanızda fayda var.

 belek-otelleri

Belek, adeta cennetin yer yüzündeki halidir… Çünkü Türkiye’nin turizm merkezlerinden biri olan bu yer, hem eğlenebileceğiniz hem dinlenebileceğiniz hem de rahatlıkla spor yapabileceğiniz bir yerdir. Dünyadan ve Türkiye’den pek çok ziyaretçisi bulunan Belek’e geldiğinizde bunu göreceksiniz. Belek turizm cenneti olan Antalya’da bulunmaktadır. Büyük yatırımların yapıldığı bir il de bulunmasından dolayı şanslıdır Belek… Aslında 5 yıldızlı otellerin yanında spor ve golf otellerini ya da konsept otellerinde yapıldığı Belek, bu nedenle tercihini iyi bileni tatilini planlayan, bilinçli bir hedef kitleye sahiptir. Bu nedenle Belek otelleri misafirlerine uygun olarak hizmet sunmaktadır. Çünkü onların güzel bir sonbahar tatilinde ne istediklerini bilir.

Sadece otelleriyle değil, doğal güzelliği ve antik kentleriyle ünlü olan Antalya’da otel içine tıkılmadan istediğiniz gibi gezip dolaşabilirsiniz. Belek özellikle tatilinde dinlenmek, doğayla iç içe olmak ve spor yapmak isteyenler için biçilmiş kaftandır. Çünkü büyük ve yemyeşil golf sahalarına sahip otellerde dilediğinizce spor yapabilirsiniz. Sadece kara değil, Akdeniz sahillerde su sporları da eylülde çok moda! Sabahları jimnastik, öğlenleri golf, akşam üstleri plaj voleybolu! Alın size lokum gibi spor menüsü! Sonbaharda Belek Tatili‘nin bu kadar moda olmasının sebebi de bu işte! Çok sıcak olmadan ama yaz daha bitmeden, tam da keyfinize göre müthiş bir tatil yapmak için iyi bir fırsat!

Belek Eylül'de de güzelBelek Tatil Fırsatları‘ndan yararlanarak geleceğiniz bu güzel yerde, sadece otele tıkılı kalmadan da vakit geçirebilirsiniz. Gezip, görüp hayran kalacağınız yerlerden bir tanesi Aspendos’tur. Yüzlerce yıldır hala ayakta olan, pek çok konser ve etkinliğe ev sahipliği yapan Aspendos oldukça ilginizi çekecek. Mimarisiyle göz dolduran Aspendos, agora ve su kemerlerine de sahip. Diğer bir antik kent ise, Perge’dir. Perge, çok uzun yıllar öncesinde yapılmıştır. Uzun sütunlu cadde, agora, dükkanlar, stadyum, kapı ve hamamlar onun bir başkent olduğunu gösterir. Belek’ta ayrıca Kurşunlu Şelalesi’ni de gezmenizi tavsiye ederiz. Zira burası bir cennet bahçesi olarak tanımlanır…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir