Belek Boğazkent Otelleri

Belek Boğazkent Otelleri

Belek Boğazkent otelleri, Antalya’nın Serik ilçesinin cennet gibi Boğazkent mevkiinde yer alan tatil otelleridir.

Boğazkent, aslında tamamı doğal güzelliklere sahip olan Belek’in cennet köşesidir. 6 kilometrelik kumsal bir plaja sahiptir. Doğal bir park durumundadır. Kuş cennetinde 207 kadar kuş türü vardır. Bu kuşlar yaz ve kış mevsimlerinde üremek için Boğazkent’i tercih eder. Ayrıca, Türkiye’de caretta caretta’ların, yani deniz kaplumbağlarının da yumurtlamak için tercih ettiği yerlerden biridir. Boğazkent üç mahalleye ayrılmıştır. Girit göçmenleri ağırlıktadır. Buraya göçen kişilerin Osmanlı kökenli oldukları düşünülür.

Belek Boğazkent OtelleriBelek’te gezilecek yerler sadece Boğazkent değil Belek’in tamamıdır. Çünkü Belek’in her köşesi doğal cennettir. Hemen her sahili Mavi Bayraklıdır. Çam ormanları ve muhteşem sahillerinin yanı sıra Belek golf sahaları ile de ünlüdür. Avrupa standartlarındaki golf sahaları ve golf resortları hem profesyonel olarak hem de hobi olarak golf oynamayı olanaklı kılar. Belek’in yakınlarında da birçok gezilecek yer bulabilirsiniz. Aspendos ve Perge antik kentleri Belek’e yaklaşık 25 km, Kurşunlu Milli Parkı Belek’e yaklaşık 20 km uzaklıktadır. Aspendos Antik Kenti, diğer adıyla Belkıs, neredeyse hiç bozulmamış muazzam antik tiyatrosuyla her yıl binlerce ziyaretçi geçmesinin yanı sıra birçok gösteri, etkinlik ve konsere de ev sahipliği yapmayı sürdürüyor. Perge Antik Kenti bir zamanlar Pamfilya uygarlığına başkentlik etmiş, akropolisinin Tunç Çağı’na ait olduğu düşünülen bir antik kenttir. Kurşunlu Milli Parkı Kurşunlu Şelalesi ve etrafındaki doğal alanı kapsar. Burada yüzlerce bitki ve hayvan türü yaşamını sürdürür. Belek’e doğrudan otobüs seferleriyle veya Antalya Havaalanı’ndan otele transferle gelebilirsiniz. Kendi aracınız varsa karayolu ağlarında kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Belek Tatil Otelleri

Belek gelişmiş ve üstün kaliteli turistik tesisleriyle de yerli ve yabancı sayısız turisti ağırlıyor. Üstün kaliteli Belek otelleri ve tatil köylerinin sayısı gün geçtikçe artıyor. Belek butik otelleri mütevazi bir konaklamayla Belek’in tadını çıkarmanızı amaçlıyor. 5 yıldızlı Belek otelleri ve Belek tatil köyleri konforunuz için hiçbir ayrıntıdan ve lüksten kaçınmıyor. Belek’in bu eşsiz özelliklerinden yararlanmak için ve balayı tatilinizi geçirmek için Belek balayı otelleri de idealdir. Hesaplı bir tatil için herşey dahil Belek otelleri ve ultra herşey dahil Belek otellerini tercih ederek yiyecek ve içecek masrafınızı kısabilirsiniz. En ekonomik  fiyatlar ve en cazip ödeme seçenekleri için Belek erken rezervasyon dönemini takip etmeyi unutmayın. Belek Boğazkent otelleri ömür boyu unutamayacağınız tatilin adresi olacak.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir